APARTAMENT STARE MIASTO, KRAKÓW

Zarezerwuj apartament

Zadaj pytanie Odpowiadamy w ciągu 24h

APARTAMENT

Jest 19 września 1940 r. Łomot do drzwi: Ubierać się i z nami!. Po dwóch dniach jestem w wagonie. Pociąg wlecze się, otwierają się drzwi, widzę napis: „Arbeit macht frei” i komin. Myślę, że to fabryka. Komendant naiwnych jak ja wyprowadza z błędu: „Popatrzcie to krematorium. Komin to jedyna droga na wolność”. – wspomina prof. Władysław Bartoszewski były więzień obozu.

Lokalizacja

Auschwitz był największym hitlerowskim obozem koncentracyjnym, miejscem stopniowego wyniszczania więźniów i równocześnie największym ośrodkiem natychmiastowej, bezpośredniej zagłady Żydów. Przede wszystkim to miliony ludzkich historii, między innymi historia ojca Maksymiliana Kolbe, który oddał swoje życie za współwięźnia. Obóz został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obecnie obóz koncentracyjny Auschwitz- Birkenau jest symbolem okrucieństwa ludzi wobec ludzi w XX w.

Asortyment

Obóz macierzysty Auschwitz został założony 27 kwietnia 1940 r. Jednak prawdziwe piekło obozu rozpoczęło się 14 czerwca 1940 roku, kiedy to do obozu przyjechał pierwszy transport ponad 700 osób- polskich więźniów politycznych i polskich Żydów. Od tej pory Auschwitz stało się miejscem stopniowej zagłady przez stworzenie nieludzkich warunków egzystencji, wyniszczanie więźniów. Był to największy ośrodek natychmiastowej zagłady Żydów. Ogrodzenia, druty kolczaste, wieże strażnicze, baraki, szubienice, komory gazowe oraz krematoria świadczą o warunkach w jakich odbywało się hitlerowskie ludobójstwo na terenie dawnego obozu koncentracyjnego i obozu zagłady Auschwitz I.

Zwiedzanie

Odbiór z miejsca zakwaterowania w Krakowie.
Wizyta w Auschwitz I – około 2 godziny.
Przewidziana jest ok. 15 minutowa przerwa.
Zwiedzanie Birkenau – ponad godzinę.
Powrót do miejsca zakwaterowania bądź do centrum Krakowa.
Odbierzemy Was z hotelu lub innego wskazanego adresu. Po zwiedzeniu Muzeum Auschwitz zobaczycie pobliski obóz Birkenau [Brzezinka] gdzie zabierze Was kierowca, będący do Waszej dyspozycji podczas całej wycieczki. Czas przejazdu z Krakowa do Auschwitz to około 1,5 godziny. Podróżować będziecie klimatyzowanym busem. Na terenie Muzeum można robić nieodpłatnie zdjęcia.

Istnieje możliwość zamówienia lunch box’u (sałatka z makaronem, sosem majonezenowym, kurczakiem oraz warzywami, 2 kanapki z szynką, serem i pomidorem, batonik, napój – woda/coca-cola/sprite/mirinda.

Cena lunch box’u 20 zł.

Certyfikaty

Partnerzy