Kopalnia Soli w Wieliczce

Ocena:
4.7/5 Liczba głosów: 3

Zarezerwuj wycieczkę

Najniższe ceny

Najwyższa jakość

Szybka i łatwa rezerwacja

Zarezerwuj wycieczkę
Promocja -10%
244.44
220

Informacje

Czas trwania

4 godziny

Akceptowane kupony

papierowe lub elektroniczne

Natychmiastowe

potwierdzenie

Odbiór i dowóz

Odbiór z hoteli lub zakwaterowania w Krakowie.

6 języków

polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański

W skrócie

  • Kopalnia Soli „Wieliczka” dzisiaj to zarówno wielowiekowa tradycja jak i nowoczesność, kilkusetletnia historia i podziemne miasto z rozbudowaną infrastrukturą.
  • Kopalnia to dorobek kilkudziesięciu pokoleń górników, pomnik historii Polski i narodu polskiego – marka, która istnieje w świadomości Polaków od stuleci.
  • Ponadto mikroklimat kopalni ma korzystny wpływ na zwiedzających, którzy cierpią z powodu astmy i alergii.
  • Zabytkowa Kopalnia Soli „Wieliczka” to liczące dziś ponad 700 lat, najstarsze polskie przedsiębiorstwo.

Zwiedzanie

1

Odbiór z miejsca zakwaterowania w Krakowie.

2

Wizyta w  Kopalni Soli w Wieliczce  – ponad 3 godziny. ( Bilety w cenie wycieczki)

3

Powrót do miejsca zakwaterowania bądź do centrum Krakowa.

O KOPALNI

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. Podczas wycieczki zobaczycie zapierające dech w piersiach podziemne komory, groty, wyrobiska, majestatyczne pomniki solne. Poznacie metody wydobycia soli oraz jej bogatą historię sięgającą XIII wieku. Kopalnia Soli w Wieliczce została jako jeden z pierwszych obiektów wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Na początek musicie pokonać schody (380 stopni) w dół, na głębokość ok. 64 metrów. Poznacie tajemnice kopalni, rządzące tutaj siły przyrody, oraz dowiecie się o ciężkiej pracy górników bez których nie byłoby tego miejsca. Następnie zobaczycie 20 komór z których najpiękniejszą jest Kaplica św. Kingi – podziemny kościół zapierający dech w piersiach swoim urokiem, kapliczki i monumentalne pomniki solne.  Poznasz legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Wpadniecie  w zadumę słysząc kompozycję Fryderyka Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior.  Podróż kończy się na poziomie 135 metrów pod powierzchnią ziemi. Powrót na powierzchnię windą, taką, której używają górnicy.

Przekonaj się sam dlaczego do tej pory trasę turystyczną głównego szlaku Kopalni Soli „Wieliczka”, podziwiało już 36 milionów spragnionych przygody turystów z całego świata.

Przekonaj się sam

Dlaczego do tej pory trasę turystyczną głównego szlaku Kopalni Soli „Wieliczka”, podziwiało już 36 milionów spragnionych przygody turystów z całego świata.

Dalej
Cena całkowita:
220 PLN
Gwarancja najniższej ceny
Dalej
Powrót
Kopalnia Soli w Wieliczce
Język wycieczki:
Dorośli
Studenci
Dzieci
Do zapłaty
Kontynuując akceptujesz regulamin i Regulamin serwisu tpay.com.

Opinie klientów

13 lutego, 2020
Everything was wonderful

Everything was wonderful

Oxana , Netherlands
10 grudnia, 2018
Could not hear the guide

Too crowded group. Did not have time to „realize” the sight

Demetris , Cypr
10 grudnia, 2018
Amazing
Franck , Francja

Czas przejazdu z Krakowa do Wieliczki to około 0,5 godziny. Podróżować będziecie klimatyzowanym busem. W Kopalni robienie zdjęć kosztuję 10 zł. Należy zabrać ze sobą ciepłą odzież, temperatura pod ziemią jest stała i wynosi 14 – 16 stopni Celsjusza. W sumie na trasie do pokonania około 800 stopni z czego na starcie 380, warto założyć wygodne buty. Część trasy przystosowana jest dla wózków inwalidzkich, zalecana jest wcześniejsza rezerwacja.

Certyfikaty

Partnerzy